RECEPTY,  ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Môj prístup k strave

Predtým ako vstúpiš do sveta mojich receptov, ti chcem v skratke opísať, aký je môj vzťah k jedlu a ako vnímam túto dôležitú tému, aby si vedela, čo môžeš odo mňa očakávať 🙂 Chcem poukázať aj na to, že mojím cieľom nie je prezentovať dokonalosť, alebo sa tváriť, že to, čo tvorím na svojej stránke, je to najsprávnejšie. Je to jednoduché: v jednom momente som si uvedomila, že chcem odovzdávať inšpirácie druhým a preto to robím. Učím sa a aplikujem to do života a s láskou sa o to podelím na mojej stránke. Každý z vás tu nájde presne to, čo mu vyhovuje a čo chce vidieť 💛

Súčasná doba si vyžaduje iný prístup k strave, aký bol v minulosti. Štatistiky 03/2020 hovoria, že patríme medzi 10 krajín na svete, ktoré trpia obezitou a detská obezita má stúpajúce percentá !

Preto aj prostredníctvom tejto stránky chcem šíriť osvetu a pozitívny prístup ku poctivej a vyváženej strave a poukazovať na vplyv stravy na naše zdravie, výkon, náladu a energiu.

Jedlo milujem a patrím ku všežravcom 😉 Na základe svojich pozorovaní a sebaspoznávania vplyvu jedla na moje nálady, emócie a výkon, som si postupne upravovala a časom optimalizovala svoj jedálniček podľa pribúdajúcich skúseností a vedomostí. Výrazne ma ovplyvnil aj koncept Powerlogy, vďaka ktorému som pochopila vplyv jedla na mozog, výkon a zdravie.

Plánujem byť dlllho zdravá, vitálna, výkonná a plná energie, preto jedlo vnímam ako nástroj, ktorým dokážem ovplyvňovať svoju vitalitu. Jedlo vnímam ako investíciu do svojho zdravia.

Rada varím jednoducho, zdravo a efektívne. V našej kuchyni majú zastúpenie tieto potraviny: zelenina a ovocie (podľa sezóny) + mrazené ovocie a mrazená zelenina. Vajcia z voľného výbehu, ryby a konzervy, orechy a semená, domáce poctivé maslo a prepustené maslo, tuky ako olivový olej, avokádo a iné druhy kvalitných olejov,  domáca slanina, domáca masť, plnotučné jogurty a tvaroh, mliečne výrobky ako bryndza, ovčie a tvrdé syry, mozzarela, sušené paradajky, olivy, strukoviny, kyslá kapusta, kvaskové pečivo, mäso a mäsové výrobky, zaváraniny od našich rodín a fermentované potraviny.

U nás doma preferujeme lokálnych výrobcov, ktorý tvoria s láskou a poctivo. Nakupujeme od slovenských výrobcov akými sú Yeme, Powerlogy a Farmfoods. Ďalej sú to menšie lokálne obchodíky U Babičky, či Starý otec. Zo supermarketov sú to Tesco a Lidl (občas). Bratislava je bohatá na malých obchodníkov a ja som vďačná, že sú medzi nami odvážni ľudia, ktorí cez svoje odhodlanie vytvárajú hodnotné výrobky.

Moje heslo vo varení znie: RÝCHLO ZDRAVO VYVÁŽENE & CHUTNE 💛

Verím, že ťa mojimi receptíkmi inšpirujem a budú ti chutiť. Uprav si ich podľa svojich predstáv a preferencií. V kuchyni aplikujem jednoduchosť a intuíciu.

Klik na moje RECEPTY: https://www.miamp.sk/category/recepty/

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.