O mne

O mne

Ahoj a vitaj na mojom webe „Mojimi očami❤ “. Dovoľ, aby som sa ti predstavila 🙂

Volám sa Mia – Mirka (Miroslava). Tento web vznikol na jar v roku 2020, kedy mám ešte 34 rokov. Pýtala som sa svojej staršej sestry, aká som bola, keď som bola malým dievčatkom? A sestra mi reagovala, že som bola veľmi živá, veselá, rada som sa hýbala, neposedná, tancovala som a vymýšľala .. Krásne (čítaj krásňe) obyčajné šťastné dieťa. Keďže som dieťa 80tych rokov, moje detstvo bolo na ulici so všetkými deťmi zo sídliska, celé dni sme sa hrali, naháňali, schovávali … možno práve takéto detstvo bolo ukazovateľom môjho budúceho života, pretože POHYB a pobyt na ČERSTVOM vzduchu mi ostali nevyhnutnosťou na celý život. Už na základnej škole som navštevovala atletickú triedu, kde som mala prvotný prehľad o individuálnych, či kolektívnych športoch. Stredná škola bola rozdelená na dve obdobia.  Prvým – bolo obdobie prvého ročníka v Bardejove, kde som sa narodila a vyrastala a od druhého ročníka sme sa presťahovali do Banskej Bystrice a strednú školu som dokončila tam. Nič výnimočné a zároveň všetko podstatné pre moju budúcu osobnosť sa formovalo počas týchto životných období.

Odkedy si pamätám, túžila som stále pracovať „sama na seba“. Avšak cesta k tomuto želaniu trvala presne toľko, koľko som potrebovala. Ešte vtedy som netušila, že až keď človek začne spoznávať svoje skutočné JA – svoje vnútorné dieťa a vráti sa sám k sebe – až vtedy začne svet vnímať inak. Preto som nazvala aj tento web „Mojimi očami❤ .“ Každý z nás je individualita, originál a má jedinečný uhol pohľadu, práve ten svoj a nijaký iný. Byť sám sebou je to najkrajšie, čo si môžeme počas života splniť. Je to celoživotné poslanie. Pretože až keď spoznáme samých seba, začneme vnímať skutočnú hodnotu života. Moje sebaspoznávanie začalo cez klasické vzťahy (rodina, kamaráti, spoločnosť)  jedlo, pohyb, prácu a partnerské vzťahy.

Cez jedlo sa spoznávame, pretože ak vnímame, čo jeme, ako sa cítime pred jedlom, ako sa cítime po jedle – spoznávame seba, svoje pocity, nálady, reakcie, emócie. Jedlo je krásnym ukazovateľom.

Klik ➡ https://www.miamp.sk/2020/04/03/moj-pristup-k-strave/

Cez pohyb sa taktiež veľmi pekne spoznávame, pretože či už sa venujeme športu polo alebo profesionálne, či ste pohybovec – amatér, pri akomkoľvek pohybe spoznávame svoje telo, jeho rozsahy, pohyby, ktoré nám to naše telo umožňuje. Pri športe, trénovaní, zápasení, pri hre vieme spoznať črty človeka, ako sa správa, ako so svojím telom komunikuje, či je odolný, napätý, silný, nekontrolovateľný atď. .. z pohybu sa dá napozerať mnoho.

A potom je to najobľúbenejšia platforma na sebaspoznávanie, ktorou sú vzťahy. Už pred narodením si „vyberáme“ svojich rodičov, ku ktorým „prikvitneme“, aby sme opravili u nich to, čo je pokazené, a aby sme cez nich spoznávali samých seba a formovali sa. Počas celého života sa obklopujeme ľuďmi, spoločnosťou, ktorá nás formuje a ovplyvňuje. Naberáme na seba vzorce správania – ich vzorce správania. Čím sa vzďaľujeme od seba samých. Každý človek nám zrkadlí náš vlastný obraz. Keď si to začneme uvedomovať a všímať, vieme sa z toho veľa a hlavne rýchlo (ako kto, podľa záujmu, odhodlania, vytrvalosti a nervovej sústavy 😉) naučiť a meniť sa k lepšiemu.

Nie je v mojom záujme tu rozpisovať svoju minulosť, pretože každý z nás prežil presne to, čo potreboval.  Je to súčasť našich životných ciest, ktorým vďačíme za množstvo skúseností, príležitostí, zážitkov a zrkadiel. Ja som za všetko v mojom v živote vďačná, pretože keď sa obzriem za seba, cítim sa šťastne, uvedomelo a pokorne. To, čo som potrebovala prežiť, stalo sa. Vnímam prítomnosť. Sústredím sa na to, ako a čím žijem teraz, dnes, v prítomnom okamihu. A vizualizujem si to, čo si prajem. Snívam si svoje sny a myšlienky, ktoré budú formovať moju budúcnosť.

Milujem a prijímam sa taká, aká som, milujem a cítim vďačnosť za svoj život a učím sa na všetko pozerať očami lásky.

 Ku knihám som nikdy nemala nejaký špecifický vzťah, skôr neutrálny.  Avšak za posledných pár rokov som pochopila vďaka mojim učiteľom, že našu osobnosť si formujeme vďaka ľudom, ktorými sa obklopujeme a vďaka knihám, ktoré čítame. Prečítala som knihy, ktoré ma menili.

Klik ➡ https://www.miamp.sk/2020/04/09/knihy-ktore-mi-zmenili-zivot-%f0%9f%96%a4/

Tak som si to priala. Byť tým najlepším človekom, akým dokážem byť. Byť SAMA SEBOU.

 A toto je moja životná cesta. Na tejto stránke nájdeš aj zoznam myšlienok, ktoré vo mne silno rezonujú, a každý deň si ich pripomínam, myslím na nich, aby som ich prijala a boli mojou súčasťou každým dňom. Sú to moje posilňujúce myšlienky a s láskou sa s Vami o ne podelím.

Klik ➡ https://www.miamp.sk/2020/04/03/zoznam-posilnujucich-myslienok/

Verím, že tieto riadky Vám čiastočne naznačili, akou som ženou, dušou, energiou, vibráciou ❤ Som sama sebou, dovoľ si byť ňou aj TY.

Mia

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.