INŠPIRÁCIE

KNIHY, ktoré mi zmenili život 🖤

Ku knihám som mala v minulosti neutrálny vzťah, až kým mi do života vstúpila moja prvá kniha, vďaka ktorej som začala chápať, učiť sa a meniť sa.

KNIHY, ktoré tu pridám pre inšpiráciu sú knihy, ktorým som porozumela a pochopila ich. Možno presne tú istú knihu, ktorú Vám doporučím nebudete vnímať rovnako ako ja, a je to v poriadku. Pretože každý z nás hovorí iným jazykom. Jazykom takým, akým sa učil a bol učený počas svojho života. Nemyslím tým jazyk reči – slovenský jazyk, ale jazyk porozumenia, pochopenia a prijatia. Preto je na svete toľko kníh a autorov, ktorý vlastne píšu to isté, alebo podobné, avšak každý to opisuje tým svojím jazykom a my si potom vyberieme toho autora alebo jeho knižku, ktorá najviac a najbližšie odpovedá alebo vibruje s tou našou energiou (vibráciou). Skrátka – podobné si podobné priťahuje. Vyberieme si knižku, ktorej porozumieme lebo je písaná podobným jazykom, ktorému rozumieme my.

Možno Vám teraz vôbec nedáva zmysel to, ako opisujem tento pohľad, či prístup ku knihám. No píšem to preto, lebo mnohí z Vás hovoria podobným jazykom ako ja, a iní práve prostredníctvom týchto riadkov možno dostanú impulz – vnuknutie, vďaka ktorému si pritiahnu to, čo korešponduje s ich jazykom porozumenia a s ich vibráciou.

A o ktorej knihe píšem? Ktorá bola tou mojou prvou? 🙂

ŠLABIKÁR ŠŤASTIA

Návrat k sebe

  • ide o slovenského autora Pavla „Hiraxa“ Baričáka prikladám linky na počúvanie jeho kníh. Knihy sú načítané, kto radšej počúva – skvelá možnosť. Každá kapitola je nahraná samostatne a vy si vyberiete, ktorú práve potrebujete počuť 😉

Klik na link : https://www.youtube.com/channel/UCMASZxRqZ-SegVPg9m4ZcMA

Najprv to bola modrá knižka NÁVRAT K SEBE a časom ružová knižka SEBAPOZNANIE, SÚVISLOSTI, SEBAPREMENA. Knihy som čítala postupne, opakovane, niekoľko rokov. Z jedného prečítania sa Vám život nezmení 😉 Ale tak ako sme sa postupným opakovaním učili viazať si šnúrky, či písať, čítať, počítať, tak aj pri čítaní kníh postupujeme rovnako.

Niekedy som čítala jednu kapitolu dookola, kým som ju pochopila. Inokedy som si vyhľadala kapitolu, ktorú som v danej situácii mala prečítať, porozumieť jej a pochopiť. Viackrát sa mi stalo, že som si rovnakú kapitolu prečítala viackrát a zakaždým som z nej pochopila niečo iné.

Táto kniha bola pre mňa ako môj nový rodič, nový učiteľ. Prostredníctvom knihy „NÁVRAT K SEBE“ som začala chápať a vnímať život novým uhlom pohľadu, novými očami – MOJIMI OČAMI. Začalo sa vo mne prebúdzať moje skutočné JA, ktoré tam bolo celý život, ale ja som ho nie vždy počula a načúvala mu. Začal sa mi meniť život a obdobie tvorenia si svojich vlastných presvedčení – svojej viery. Môj uhol pohľadu.

Ďalšie knihy, ktoré mi menili život sú:

  • PREBUĎTE SVOJU VNÚTORNÚ SILU – Anthony Robbins

Tieto vyššie uvedené knihy mi výrazne ovplyvnili môj život.

🖤

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.