POHYB,  ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Môj vzťah k POHYBU

Pohyb je pre mňa ako dýchanie. Pohyb mám na mysli – všeobecný. Hýbem sa celý deň. Mením polohy, chodím, naťahujem sa, vykonávam rozhýbanie sa kedykoľvek počas dňa. Urobím si počas dňa hlboký drep, mostík, stojku, sviečku, vťahovanie brucha, vedomé hlboké dýchanie, vis a úsmev 😊

Som akreditovaný fitnes tréner, mám osvedčenie z kalisteniky, absolvovala som online vzdelávanie Vlada Zlatoša a taktiež som robila skupinovú trénerku SOM tréningu. Pohyb milujem odmalička a láska k športu sa začala formovať na základnej škole, kde som navštevovala atletickú triedu. Po základnej škole som popri strednej škole a brigádach stále športovala. Robila som beh, schody, prvé cviky s vlastnou váhou. Popri klasickej práci v kancelárii, kde som bola od deviatej do piatej, som začala postrádať pohyb a začala som chodiť na skupinové cvičenia, v tom čase to boli cvičenia na stepoch, na fit loptách a pilates. Naša trénerka sa však mala presťahovať mimo mesta a oslovila ma, či nechcem pokračovať, ako jej náhrada, pretože mi to veľmi dobre ide a som šikovná. Nie hneď, ale po krátkom čase som teda začala precvičovať ako trénerka a pokračovala v cvičení na fit loptách a pilatese. Tu boli moje začiatky spojené s vedením ľudí ako tréner – bol to rok 2011 / mala som 26 rokov. Trénovanie a vedenie ľudí ma oslovilo a začala som samoštúdiom ohľadom cvičenia, trénovania tela, techniky, prevedenie cvikov, prístupu atď.

Najviac skúseností ako trénerke mi dalo vedenie tréningov ako trénerka konceptu SOM. Toto obdobie ma veľmi veľa naučilo a posunulo vpred ako trénerku. Trénerstvo ako full job som začala vykonávať od roku 2017. Je to môj splnený sen a keďže som sa postupne učila, že všetko so všetkým v našom tele súvisí, začala som študovať aj výživu, myslenie, rozvoj a všetko, čo súvisí s napredovaním a prácou na sebe. Asi po roku intenzívneho študovania výživného webu a online vzdelávania u Vlada Zlatoša som začala navštevovať aj jeho kurz VIP, kde Vlado vedie skupinku max. 12 ľudí v jednotlivých turnusoch. Toto štúdium a absolvovanie jeho tréningov mi ukázalo ďalší smer a rozmer pohybovej stránky a všestrannejší pohyb. Bola som „hladná“ po týchto pohyboch a preto som išla aj na kurz kalisteniky, ktorý mi pomohol pochopiť kalisteniku ako celok. Pokračovala som samoštúdiom. Kalistenika je vlastný akýkoľvek pohyb s vlastnou váhou tela.

Pri študovaní knihy od A.Robbinsa ma zaujal autorov spôsob, ako si ušetriť roky skúseností … Ako? Brať si príklad od úspešných ľudí a študovať ich knihy, blogy, podcasty. Presne takouto formou som sa venovala samoštúdiam mnohých úspešnejších ľudí, čo mi ukázalo a otvorilo nové rozmery vnímania, pochopenia a „skúseností“, ktoré som aplikovala aj do svojho života, a na základe týchto skúseností vyhodnotila svoj názor, prípadne nadobudla nové presvedčenie.

Dostávame sa do súčasnosti, kedy môj život nabral úplne iný rozmer a svojou silnou vnútornou motiváciou a hladom po všetkom, čo súvisí s pohybom a zdravím človeka som si začala priťahovať nových ľudí, knihy, študovala som podcasty, články, začínam meditovať a vstupuje mi do môjho života aj jóga ako prirodzená súčasť môjho nového JA. Vraciam sa k pohybovým základom, pretože si silno uvedomujem, že väčšina ľudí nemá ani len správne držanie tela. Pilates mi už v minulosti učaroval a cítila som, že sa raz chcem k nemu vrátiť. Preto vyvíjam svoj vlastný koncept, kde chcem viesť ľudí a okolie ku správnym pohybom a začať od základu, aby sme opravili pokazené.

Môj pohybový KONCEPT je spojením pilatesu, jógy, naťahovacích cvikov, posilňovacích cvikov a kalisteniky s dôrazom na dôkladnú techniku, precíznosť, dýchanie a predovšetkým láskavý a ľudský prístup 🖤

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.