MLOG

Ako som ovplyvnila bolesti a vnímanie hormónov

Od veku, kedy som začala menštruovať, sa moja perióda spájala s bolesťou. Stále ! Moja mama mávala taktiež príšerné bolesti, a tak som automaticky na seba nabrala „zdedený vzorec“, že „mala mama, mám aj ja„. Prijala som túto skutočnosť za svoju a bolesti som mávala taktiež. Takto to funguje aj pri iných „zdedených chorobách“, ktoré nie sú Vaše. Poznáte to? Mala ich Vaša mama, a vy ich máte tiež? Bodaj by nie, veď ste ich prijali za svoje – síce pravdepodobne nevedome a podvedome, ale prijali. Chcete to zmeniť? Budem sa snažiť to vysvetliť.

V čase, kedy som sa bližšie začala zaujímať ako trénerka o naše telo, som sa dostala ku hormonálnej jóge, pretože som chcela pocítiť jej silu na vlastnej koži. Problémy som nemala žiadne (až na silné bolesti v čase periódy), tak som sa prihlásila na kurz hormonálnej jógy hlavne kvôli rozšíreniu si znalostí, pochopeniu prístupu a poňala som to ako prevenciu.  Každá žena, ktorá bola na kurze, tam bola z nejakého zdravotného dôvodu a ukázalo sa, že tento druh jógy vie pozitívne ovplyvniť všetky ženské ťažkosti spájané s hormónmi. Mňa zaujal hlavne fakt, že pomocou tohto cvičenia viem eliminovať aj svoje bolesti. Išla som do toho a vyslovila som myšlienku, že ja už nechcem brať ďalej prášok od bolesti a bolesť chcem postupne úplne odstrániť z tohto obdobia.

Keď som pochopila aj fakt, že som bytosť zrodená z myšlienky a ja sama dokážem mať kontrolu nad svojimi myšlienkami, dávalo mi to zmysel. A ešte som si s tým spojila aj ďalšiu dôležitosť, že naše telo nám slúži. TELO JE SLUŽOBNÍKOM MYSLE. Všetko, čo sa deje, máme v prvom rade PRIJAŤ a nebojovať s tým. Keď napríklad rady cvičíte, a začnete mať bolesti niekde v tele – vaše telo s Vami týmto spôsobom komunikuje, a cez bolesť Vám dáva vedieť, aby ste spomalili. Myslím, že asi každý, kto číta tieto riadky, pozná a zažil túto situáciu, kedy prepínal svoje sily, či už v práci, v cvičení, v čomkoľvek … a po čase prišla únava, či choroba.Prečo? Lebo svoje telo a jeho komunikačný kanál ignoroval a telo mu dalo stopku. (Ingnoroval, alebo nevedel, že je to spôsob komunikácie)

Ja som sa teda snažila pochopiť svoju bolesť. A začala som ju prijímať. Povedala som si, že prijímam túto bolesť, no prajem si, aby bola čím ďalej, tým menšia. Vedome. Čiže som si to uvedomovala a ja zo svojho vnútra som si to takto priala. To je tá myšlienka. (Telo je služobníkom mysle)

Nestalo sa tak ihneď, no pomaličky sa to zlepšuje 😊

Môžem povedať, že ako som postupne začala viac rozumieť svojmu telu a za posledné 3 roky, ako sa plne venujem trénovaniu a vylepšenej životospráve, sa výrazne zlepšila aj moja imunita, vitalita a aj obdobie PMS.

Toto všetko, čo píšem, chcelo svoj čas, prijatie, pochopenie a opäť prijatie. A súvisí to so všetkým. Počnúc sebaspoznávaním cez pohyb a stravu – medziľudskými vzťahmi, partnerskými vzťahmi a zrkadlením – prístupu k sebe a ku svojmu životu – prístupu ku svojmu telu a sebaprijatiu a návratu ku svojmu skutočnému ja.

KLIK: https://www.miamp.sk/2020/04/12/navrat-k-svojmu-skutocnemu-ja/

Telo potrebuje myseľ a myseľ potrebuje telo. A obe sú našou súčasťou. Tvoríme celok. Telo je služobníkom mysle. Ak prevezmeme zodpovednosť za svoje myšlienky, získame kontrolu aj nad svojím životom. Každý z nás má v sebe potenciál meniť svoj život presne tak, ako sám chce.

My všetci vieme usmerňovať naše zdravie našou stravou a pohybom, čiže správne nastaveným životným štýlom ušitým každému z nás na mieru.

  •  každý z nás má iné biologické predpoklady, je dôležité sa venovať tomu, čo ťa baví, čo sa cvičenia týka. Zvoľ si adekvátny pohyb k tomu KTO SI a kým chceš byť.
  • trénuj s ľuďmi, ktorí sú tvojmu vibrovaniu blízki
  • chci byť lepší ako ostatní a slabším pomôž
  • narušuj stereotypy – striedaj cvičenia, pohyby, skúšaj a uč sa nové veci
  • Aplikuj čiastočné hladovanie. Vymeň sacharidy a cukry za TUKY. Buduj sebadiscipínu.

Zopakujme SI. Vieš KTO SI? Aký je ZMYSEL tvojho života? Prečo ráno vstaneš z postele?

Prostredie ťa formuje, si zmesou 5 ľudí, ktorými sa obklopuješ. Buduj si svoje HODNOTY a trvalo udržateľný životný štýl cez sebapoznanie. Iná cesta neexistuje.

Chudnutie vymaž z hlavy, čo je tvojím cieľom? Chci BYŤ zdravá a plná ENERGIE.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.