MLOG

Keď sa nezobudím najlepšie :-/

Je 14.4.2020 utorok – po Veľkonočných sviatkoch a obdobie „koronyzácie“

Dnešný uhol pohľadu je na tému: KEĎ NEMÁM SVOJ DEŇ a cítim sa rozladená ..

Presne takto začínal môj dnešný deň, kedy som sa ráno zobudila emocionálne rozladená. Nechcelo sa mi uchopiť svoju rannú náladu a preladiť sa. Inokedy to robievam. Kuk nižšie:

KLIK na: https://www.miamp.sk/2020/04/16/rano-robi-den/

Aktuálne obdobie (korony) nás všetkých donútilo tráviť väčšinu času doma. Obmedzil sa pohyb do práce, na tréningy, socializácie, do reštík, čas kávičkovania, kín. Táto situácia si vyžiadala nové zmeny. Bolo nutné si vytvoriť nový domáci režim. Toto obdobie sa u mňa spájalo aj s viacerými rozhodnutiami, ktorým predchádzali rôzne situácie, prijatie, pochopenie a odvaha urobiť krok vpred. Ale vráťme sa k dnešnému ránu, kedy mi moje emócie prostredníctvom nepríjemnej rozladenej nálady niečo chceli povedať. Čo? Dozviete sa 😊

Emócie sú náš osobný navigačný systém. Vysvetlím … Tak, ako sa pomocou GPS-ka v aute dostaneme z bodu A do bodu B, tak aj naše emócie nás cez naše nálady usmerňujú k tomu, aby sme išli správnym smerom. Napr., keď sa cítite zle – v nejakom prostredí, tak to, že sa tam cítite zle = hlas vašich emócií, znamená, že to prostredie na Vás nevplýva dobre a vaše emócie tým, že sa cítite zle, Vám to dávajú takto najavo – cez Vaše pocity. Keď urobíte rozhodnutie, ktoré ste už dlho chceli urobiť a cítite sa potom skvele = hlas vašich emócií, znamená to, že ste urobili dobre. Ak dlhšie s niečím váhate, a odkladáte to, začnete sa cítiť zle, vaše emócie hovoria – vykonať, aktivovať, zmeniť.

Môže sa to javiť, že to nie sú emócie, a svoje pocity budete prisudzovať iným dôvodom, no ak začnete vnímať a pozorovať svoje emócie a prijmete ich za svoje, že sú vašou súčasťou, začnete im postupne rozumieť, chápať ich a dokonca im budete aj vďačné za to, že vám takto „radia“ 😊

Môj príklad: ráno som sa zobudila – rozladená. Dali sme si s polovičkou výbeh do lesa, nadýchali sa čerstvého vzduchu a šup naspäť do domácej karantény. Dala som si moju obľúbenú kávu s maslom a MCT a začala som upratovať (po sviatkoch to bolo nutné a vedela som, že mi to pomôže 😉) Musím podotknúť, že nemávam extra depkové stavy, v minulosti boli horšie (keď som ešte netušila, že moje emócie so mnou vlastne komunikujú, a to, že sa cítim blbo, znamená urobiť akciu).

Najjednoduchšie bolo v týchto stavoch, „vyhovoriť sa na hormóny“.. no postupom času, ako som sa začala viac zaujímať o nastavenie mysle, ako funguje naše telo – v tomto prípade ženské telo, tak som sa začínala zamýšľať nad otázkou, či keď sa v živote upracem, pochopím ženský svet, pochopím alebo sa priblížim k tomu, že ako funguje naša myseľ atď. ,či ma dokážu tie hormóny rozladiť, aj keď som so sebou a s mojím životom vysporiadaná a prijímam seba a svoj život plnou zodpovednosťou …

Čiže otázka znie: Môžu ma moje hormóny rozladiť z mojej rovnováhy, keď som vo svojom strede? Nie som žiaden Budha, ani mních 😉 no v mojej interpretácii „byť vo svojom strede“ znamená, byť spokojná so sebou a so svojím životom a vedome premýšľať a upriamovať pozornosť na to, čo si prajem a viesť svoje myšlienky tam, kam chcem ja.

Telo potrebuje myseľ a myseľ potrebuje telo. A obe sú našou súčasťou. Tvoríme celok. Telo je služobníkom mysle. Ak prevezmeme zodpovednosť za svoje myšlienky, získame kontrolu aj nad svojím životom. Každý z nás má v sebe potenciál meniť svoj život presne tak, ako sám chce.

Preto sa vrátim na začiatok, že tým, aké som mala dnes rozladené pocity a snažila sa pochopiť ich, čo mi týmto chceli moje emócie povedať? Vyšlo mi z toho to, že mám prehodnotiť svoj stravovací režim a vytvoriť si lepší režim – v príslušnom čase korony. Môj prístup k strave je ako článok vypracovaný:

Klik: https://www.miamp.sk/2020/04/03/moj-pristup-k-strave/

No, niektoré situácie si vyžadujú zmeny, nové nastavenie, prehodnotenie, akési prispôsobenie sa situácii (napr. u rodičov, na návšteve, počas sviatkov, či u svokrovcov), no stále sa treba vrátiť k tomu, čo vieme, že na nás funguje. Touto situáciou boli napríklad práve veľkonočné sviatky, kedy si človek dopraje viac, dá si aj alkohol a potom sa cíti nesvoj .. Ja si doprajem, no potom zharmonizujem a dám sa do svojho osvedčeného režimu 🙂 A povedzme si úprimne „obdobie korony + Veľká noc“ asi sa väčšina z nás necíti komfortne a potrebuje sa trošku upratať, preto verím, že Ti tento článok pomohol 😉 lebo aj to bolo predmetom vnímania mojej emócie: spracovať tento článok.

Klik na nadväzujúci článok:

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.